má doporučení

19. června 2006 v 22:38 |  Může se hodit
Byla bych radši kdyby mi někdo následující informace řekl a nemusela jsem se k nim dopracovávat časem. Určitě se najdou tací, co se mnou nebudou souhlasit. Jejich názor uvítám. Nejsem profesionál, ale zato je malování moje celoživotní láska.
* Každý, kdo to myslí vážně by si měl pořídit nějaký skicák, stačí úplně obyčejný školní deníček nebo něco většího a spolu s tužkou ho mít neustále u sebe. Ve chvíli kdy ho něco zaujme má tak možnost okamžitě si to zaznamenat. Nemusí to být hotové dílo, stačí rychlý náčrt, případně i se slovním doprovodem. Můžete nahradit foťákem, ale není nad vlastnoručně napsanou poznámku, která i po čase připomene atmosféru.
* Sbírat obrazový materiál. Nebudeme si nic namlouvat, těch co umí všechno namalovat z hlavy, moc není. Všichni ostatní se musí podívat na to, co chtějí malovat. Doporučuju od samého začátku pečlivě třídit - nemáte tušení co dá práce najít něco, co víte, že máte, ale nevíte kde. Vystřihujte si z časopisů zajímavé kytky, postavy v různých pózách, krásné domy, zvláštní stromy či skály. To se vám bude hodit i když nehodláte malovat fotorealistické obrázky. I naivní umění, anime a další musí z něčeho vycházek Vyjímkou je snad jen umění kam cáknu tam cáknu a nazývá se moderní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.