Červen 2006

obličeje

30. června 2006 v 10:06 Obličeje
Než se pustíš do malování natrénuj si výrazy ve tváři. Vem si různé časopisy nebo fotky a dobře si prohlédni jak vypadá když se někdo směje, pláče, zlobí a další a do svého poznámkového bloku si ty nejzajímavější výrazy nakresli. V budoucnu se ti budou určitě hodit. Pokud chceš tak pošli obrázek.

odkazy na různé galerie

27. června 2006 v 21:30 Odkazy
amatérská obrazárna - tady své práce můžete mít i vy
art-and-portraits-by-margaret.com - mnoho portrétů podle fotografií
artistsonline.biz - tyto stránky sdružují odkazy na různé umělce
artsillustration.com - namalované celebrity
carmensdrawings.nl - portréty tužkou-celebrity
connors-oneill.com - portréty tužkou
denises-art.com - portréty tužkou a pastelkami
ergstudios.com - stránky plné portrétů zvířat, když si zapnete zvuk, tak na vás budou štěkat a mňoukat
hochmalova.cz - kurzík kreslení
julieandpatrhodes.co.uk - portréty domácích mazlíčků - tužkou
kad-portraits.de - další velká galerie portrétů celebrit - tužkou
midtel.net - k nerozeznání od fotek
patmcmichael.com - další skvělá galerie tužkových portrétů, velmi dokonale namalované
pencilartbyjulie.com - práce tužkou
sonnycutie.de.vu - galerie portrétů celebrti - tužkou
visageportraits.com - portréty pastelkama
zindy.zone.dk - a zase malované celebrity a mnohé jiné obrázky

namaluj si Billa

27. června 2006 v 13:03 Portréty
Postup jak pracovat s mřížkou najdeš zde . Samozřejmě můžeš malovat i bez ní. Pošli mi ukázku jak to dopadlo.
A pro ty lenivější
Podívej se taky do galerie jak se s tím poprali jiní. Posílejte i jiné obrázky, pokud je zde chcete zveřejnit.

mřížka

26. června 2006 v 17:09 Mřížka
Pomocí mřížky se dílo jistě zdaří každému. Mezi malíři jsou příznivci i odpůrci práce s mřížkou. V knize Perspektiva od Alison Coleové jsem se dočetla, že "kreslířskou mříž" používal např. Albrecht Dürer nebo Leonardo da Vinci. Tehdy ji samozřejmě nemohli použít na fotografii, ale museli si vytvořit rám, do kterého natáhli černé nitě. Mříž postavili mezi sebe a modelku a před sebou měli umístěný okulár, který zajišťoval, aby se malíř díval stále ze stejného místa a nedocházelo ke zkreslení. Využívali ji hlavně, aby zachytili správnou perpektivu. O použití mřížky a fotografie se zmiňuje v knize "Jak kreslit pastelkami" i José M. Parramón. Usuzuji z toho tedy, že není žádná ostuda ani podvod používat tuto metodu. Naopak si myslím, že může velmi přispět k přesnější podobě a zrychlení v první fázi práce. Někteří zahraniční umělci dokonce využívají na vytvoření základu pro svou práci kopírku či počítač, aby měli více času a energie pro dokonalé propracování svého díla. Postup je velmi jednoduchý. Na čistý list si velmi lehce načrtni mřížku se stejným počtem okýnek jako si narýsuješ na předlohu. Podle toho jakou zvolíš velikost jednotlivých čtverečků, tak bude velký výsledný obrázek. (To znamená, že ne vždy musí mít předloha a dílo stejnou velikost čtverců. Důležitý je stejný počet). Potom do každého čtverečku nakresli jen to co v něm vidíš. Pokud se ti jednotlivé čverečky míhají, očísluj si je v jednom směru a písmenky označ v tom druhém. Bude se ti snáz orientovat. Pomocí mřížky si můžeš zkusit namalovat Emmu .

namaluj si Emmu

26. června 2006 v 11:37 Portréty
Postup jak pracovat s mřížkou najdeš zde .
mohlo by to potom vypadat nějak takhle
a pro ty co se jim opravdu nechce je tu k vytištění tato předloha.
BUDU RÁDA KDYŽ MI POŠLETE SVOJE VÝTVORY A JÁ JE ZDE VYSTAVÍM.
Podívejte se do galerie jak ji vidí ostatní.
Připravuje se "namaluj si Billa" a "namaluj si čarodějku". Napište mi jestli chcete i někoho dalšího.

copyright

26. června 2006 v 10:36 Copyright
Pro ilustraci mám v galerii ukázky vašich prací, které jsem našla různě na netu. Ráda bych uvedla všechny autory, ale bohužel nemám jak se dopídit kdo jsou. Proto vás tímto prosím, pokud jste někdo autory některého z obrázků v galerii dejte mi vědět a já to tam uvedu.
NEJLÉPE UDĚLÁTE KDYŽ NA KAŽDÉ SVÉ DÍLKO, KTERÉ ZVEŘEJŇUJETE NA NETU VLOŽÍTE SVÉ JMÉNO NEBO ADRESU SVÝCH STRÁNEK A TÍM VAŠE AUTORSTVÍ NEMŮŽE BÝT ZPOCHYBNĚNO ANI ZAMĚNĚNO.
Toto lze udělat v jakémkoli grafickém programu i v malování.

jak malovat

20. června 2006 v 10:50 Návody
Někteří autoři na svých stránkách ukazují i postup, jak dílo vzniklo. Uvádím zde několik odkazů, které si určitě prohlédněte.
* Na tuto kočičku najdete návod na nicolejahan.com .
* Jak namalovat vílu vám její autorka předvede na zerick.com .
* Na stránkách elfwood najdete hned několik postupů na různé techniky.
* Jak malovat kapky nebo žabí vílu zjistíte na elfies-world.com
* Věřili byste, že to není fotka? Klikněte.
* A opět tu máme nějaké víly. marjoleinart.com
* Jak namalovat tento dokonalý postrét ukazuje Maddy Swan .
* Jak správně tužkou ilritratto.net

má doporučení

19. června 2006 v 22:38 Může se hodit
Byla bych radši kdyby mi někdo následující informace řekl a nemusela jsem se k nim dopracovávat časem. Určitě se najdou tací, co se mnou nebudou souhlasit. Jejich názor uvítám. Nejsem profesionál, ale zato je malování moje celoživotní láska.
* Každý, kdo to myslí vážně by si měl pořídit nějaký skicák, stačí úplně obyčejný školní deníček nebo něco většího a spolu s tužkou ho mít neustále u sebe. Ve chvíli kdy ho něco zaujme má tak možnost okamžitě si to zaznamenat. Nemusí to být hotové dílo, stačí rychlý náčrt, případně i se slovním doprovodem. Můžete nahradit foťákem, ale není nad vlastnoručně napsanou poznámku, která i po čase připomene atmosféru.
* Sbírat obrazový materiál. Nebudeme si nic namlouvat, těch co umí všechno namalovat z hlavy, moc není. Všichni ostatní se musí podívat na to, co chtějí malovat. Doporučuju od samého začátku pečlivě třídit - nemáte tušení co dá práce najít něco, co víte, že máte, ale nevíte kde. Vystřihujte si z časopisů zajímavé kytky, postavy v různých pózách, krásné domy, zvláštní stromy či skály. To se vám bude hodit i když nehodláte malovat fotorealistické obrázky. I naivní umění, anime a další musí z něčeho vycházek Vyjímkou je snad jen umění kam cáknu tam cáknu a nazývá se moderní.

vaše náměty a připomínky

19. června 2006 v 14:23 Pošta
Sem můžete psát jaké obrázky chcete naučit malovat. Na namalujsi@napismi.cz (pokud nefunguje - přepište ručně) mi můžete posílat ukázky jak se vám dílo zdařilo. Ty nejlepší budou uveřejněny v galerii.

lekce 1

19. června 2006 v 14:19 Lekce 1
Stránky se připravují.

úvod

19. června 2006 v 14:08 Úvod
První kroky v malování. (určeno především pro ty mladší z vás, ale není nikde psáno, že ostatní se nemohou přidat)
O tom jak se naučit malovat bylo napsáno mnoho knih. V současné době jich je na trhu poměrně dost, ale mám pocit, že opisuje jedna od druhé. Téměř ve všech "učebnicích malých malířů" je postup rozložen na jednotlivé tvary - kruhy, kapky, obdélníky apod. Jsou jistě jedinci, kterým to vyhovuje, ale mě ne, přestože je tento postup jistě správný. Ovšem pouze v případě, že máme dokonalou fotografickou paměť a úplně přesně víme jak má vypadat finální obrázek. Já tento dar nemám a proto vzniká tento blog - pro všechny kdo jsou na tom stejně. Vždy platilo, že nejdůležitější je pozorování. Pokud nemáme možnost jít ven nebo si poskládat předměty před sebe můžeme si v dnešní době pomoci fotkami. To je naše velká výhoda proti starým mistrům, kteří skutečně museli vzít židličku a jít do lesa, pokud ho chtěli nakreslit.
Moje školička tedy bude podle fotografií.
TOPlist